Nikolai Bentsler: Kui oled oma rolliga rahul siis midagi läks valesti.

Üleeestilise “Peaksime rääkima Raimondist” ringreisi viimaste etenduste eel küsisime lavastusprotsessi kohta muljeid vabakutseliselt näitlejalt Nikolai Bentslerilt, kes kehastab lavastuses NKVD majorit ja sõjaväelast. 

Legendaarse virtuoosi Raimond Valgre elusaatusest rääkiv lugu etendub aprillis veel kolmel korral Võrus, Viljandis ja Tallinnas.


Milline roll on senimaani kõige suuremat rahuldust või õpetust pakkunud tele- või teatrilaval? 

Kui oled oma rolliga rahul siis midagi läks valesti. Mina otsin alati midagi uut, ei saa iga kord samamoodi mängida. Mängides skeemi järgi ei ole see enam elu laval, seega otsin alati võimalusi oma skeemis midagi teistmoodi teha.


Kas sul on mõni karakter või roll, mida unistad tulevikus mängida?

Mu isa ütleb alati: ”Kui sa juba hakkasid midagi tegema siis tee seda armastusega ja tähelepanuga.”. Ja iga roll on tähelepanu ja armastust väärt. Seega võin öelda, et iga väljakutse ja roll on mu jaoks oluline.


Kui palju olid kokku puutunud Valgre loominguga enne käesoleva lavastusprotsessi algust? Kas oled avastanud ka mõne uue lemmiku Valgre loomingust? 

Ausalt ei ole eriti palju puutunud. Aga tänu Teater Nuutrumile ja Mart Sanderile sain palju teada. Ja see info on mu jaoks väga oluline.


Kas ja miks on see näidend täna oluline?

Väga oluline. Kõigepealt selle pärast, et me peame mäletama kes on need inimesed, tänu kellele Eesti kultuur on nii rikkas. Ja väga tahaks, et noored teaksid sellest ka, kui raske oli siis kunsti luua.


Kuidas lavastuse üle-eestiline ringreis siiani on läinud? 

Mulle meeldib, et Jaanus oskab kõik nii korraldada, et ringreis läheb rahulikult. Ja publik igal pool on väga tänulik. Ja ma olen ka tänulik, sest mängida lavastuses, mis räägib ajaloost on au mu jaoks.

 

Millised mõtted või protsessid on sind selle lavastusportsessi jooksul saatnud või kummitanud?

Mängin laval NKVD majorit ja see on päris raske, sest sellel tüübil ei ole midagi, mida oleks võimalik nimetada inimlikuks. Ja see mida ja kuidas ta teeb, hirmutab mind siiani. Ütlen ausalt, et lava taga ootan viimase hetkeni, et kostüüm selga panna ja mitte sellepärast, et olen laisk, vaid ma ei taha kanda NKVD vormi rohkem kui vaja.

 

Milline on sinu varasem kokkupuude Teater Nuutrumiga?
See on minu esimene kokkupuude Nuutrumiga, mille eest olen väga tänulik ja hindan seda kogemust.

 

”Peaksime rääkima Raimondist” on faktidel põhinev ning fantaasiaga vürtsitatud muusikaline draamalavastus, mis näitab meie lembelauliku elusaatust ilustamata kujul. Seitse näitlejat ja kolmkümmend kaheks rolli toob vaatajate ette armukolmnurgad, vastamata armastused ja teeseldud kired, reeturlikud sõbrad ning põrmuks varisenud ideaalid, millest sai kokku Raimond Valgre lühike elu.

 

Uuri lähemalt ja soeta pilet. 

Liitu uudiskirjaga

Soovid saada esimesena teada, mis on meie järgmine uus lavastus ja endale parima hinna ning istekohaga pilet napsata? Siis liitu meie uudiskirjaga ja saadki teada!