Peaksime rääkima Raimondist

Autor Mart Sander
Lavastaja Jaanus Nuutre
Kunstnik Jaanus Laagriküll
Kostüümikunstnik Jana Wolke
Valguskujundus Targo Miilimaa (Eesti Noorsooteater)
Muusikaline kujundus Mart Sander
Tehnik Margus Ruhno
Etenduse juht Inge Kaseleht

Osades: Liisa Pulk, Jürgen Gansen (Kuressaare Teater), Hardo Adamson, Miika Pihlak, Mart Sander, Nikolai Bentsler, Kristjan Arunurm (Salme Teater)

Armukolmnurgad, vastamata armastused ja teeseldud kired, reeturlikud sõbrad ning põrmuks varisenud ideaalid – need olid killud mosaiigis, millest sai kokku Raimond Valgre lühike elu. Madalate instinktide, valede, enesemüümise ja äraostetavuse masinavärgi hammasrataste vahele jääv inimene on vaid määrdeõli, mis saatuse halastamatut igiliikurit töös hoiab. Muusikaliselt oli ja on Raimond Valgre kuningas – oma ajas ja ühiskonnas aga oli ta ettur, kelle ohverdus oli „eesmärgi“ nimel vältimatu ning isegi soovitav. Paljude jaoks lahendas Valgre surm tüütu probleemi: oma teed kõndida tahtva inimese personaalküsimuse. Tänagi tahab ühiskond aina rohkem sekkuda üksikisiku privaatsusse; tänagi on oma raja kõndijad paljudele pinnuks silmas. Kas on nüüdki meie seas mõni Raimond – andekas inimene, kes ei taha minna konformismi teed ning kellest on muretum vabaneda? Mida saaksime me seekord teha teisiti?

Etenduse kestvus on 2h 30min koos vaheajaga.

Esietendus 19.10.2023, Kultuurikeskus Kaja (E. Vilde tee 118, Tallinn)

Piletid Piletilevist ja Piletimaailmast.

Liitu uudiskirjaga

Soovid saada esimesena teada, mis on meie järgmine uus lavastus ja endale parima hinna ning istekohaga pilet napsata? Siis liitu meie uudiskirjaga ja saadki teada!